Yeni ve etkileyici 5-katlı bir bina

Soudal, yüksek teknolojiye sahip Ar&Ge merkezi açıyor
 
İnşaat, ev düzenleme ve endüstriyel uygulamalarda kullanılan mastik, yapıştırıcı ve PU köpükleri üreticisi Soudal için yeniliğe odaklanmak ve yerel piyasa ihtiyaçlarına adapte olmak uzun geçmişi olan bir gelenektir.
 
Bu köklü vizyon; Turnhout-Belçika’da, Soudal merkez ofisinin yakınında yepyeni bir Araştırma ve Geliştirme Tesisinin kurulmasına zemin hazırlamıştır. Bu merkez, Soudal’ın yenilikçi ruhunu daha da belirgin kılmaktadır.
 
 
 
Yıllık 400 milyon Euro’nun üzerindeki cirosu ve 1450’den fazla çalışanıyla Soudal; Belçika, Almanya, Polonya, Hollanda, ABD, Çin ve Şili’deki 11 üretim tesisini bünyesinde barındırmaktadır. Tüm kıtalara yayılmış 130’dan fazla ülkede ticari faaliyet gösteren Soudal, yaklaşık 45 yıl önce kurulmuş olan tek ortaklı işletme olarak konusunda Avrupa’nın bağımsız en büyük üreticisidir.
 
Başkanı ve kurucusu Vic Swerts, şirketin her zaman odak noktasını oluşturan liderlik rolü prensibi içerisinde şirketin uluslararası büyüme göstermesini sağladı. Soudal, pencere macununa alternatif olarak mastik üreten ve inşaat sektöründe yüksek kaliteli bir çözüm olarak kullanılan PU köpüğü başarıyla geliştiren ilk bağımsız şirketlerden biridir. Bunun yanı sıra Soudal’ın başarısındaki en büyük paylardan biri, büyük oranda her bir ülkenin yerel ihtiyaçlarına sistematik olarak adapte edilen ürünlerinde yatar.
 

 
Kapsamlı ürün gamı ve geniş bir coğrafyada gösterdiği varlıktan edindiği destek ancak yeni ve iyileştirilmiş ürünlerin araştırılması ve geliştirilmesi alanında yapılan sürekli yatırımlarla mümkün olmuştur. Bunun bir parçası olarak, 2011 yılının başında tamamlanması ve resmi açılışının yapılması beklenen yeni Ar&Ge binasının inşaatı 2009 yılında başladı. 3000 metrekareden fazla bir alan üzerine kurulu yeni 5 katlı projenin yatırım maliyeti, yaklaşık 10 milyon Euro’dur. Merkez binanın yanındaki araştırma merkezinde görev yapan son derece iyi eğitimli 30 personel, geleceğin ürünlerini geliştirmek için her gün çalışıyor. Ayrıca, teknik hizmet departmanının ve (yeni arıza güvenlikli IT sunucu altyapısına sahip) IT hizmetlerinin de merkezi burası olacaktır.
 
 
Merkez; çalışanlar, profesyonel nihai kullanıcılar ve ticari ortaklar için pratik ürün eğitimlerinin yanı sıra sunumlar, resepsiyonlar için de kullanılabilecek eğitim tesisleri içerir.

Hollanda Başbakanı Sn. Kris Peeters, Soudal Başkanı Vic Swert’in huzurunda son teknoloji ürünü bu tesisin açılışını 5 Şubatta gerçekleştirdi.